MIKOŁAJSKAstudio Krystyna Mikołajska

1.

BADANIE POTRZEB

Naszym głównym celem jest dostosowanie aranżacji wnętrza do wizji i oczekiwań Klienta. Obejmuje to zarówno aspekt estetyczny, jak i funkcjonalny. Aby jak najlepiej zrozumieć i poznać Państwa wymagania, współpraca zawsze zaczyna się od rozmowy, podczas której dyskutujemy na temat sposobu wykorzystania danych pomieszczeń, Państwa ulubionych kolorów i materiałów, preferowanego stylu, a także trybu życia. Najczęściej projektant wnętrz przedstawia przykłady, które ułatwiają precyzyjne uzgodnienie wszelkich szczegółów.

2.

INWENTARYZACJA

Wykonujemy inwentaryzację, by mieć pełny, dokładny obraz aranżowanych pomieszczeń.

3.

UKŁAD FUNKCJONALNY

Przygotowujemy propozycję układu funkcjonalnego pomieszczeń, tak by odpowiadał życzeniom klienta. To bardzo ważny etap, bo na jego podstawie powstają ewentualne zmiany w układzie ścian działowych, czyli decydujemy o głównych zmianach budowlanych. Jak tylko pozwala na to układ mieszkania, czy domu, proponujemy parę aranżacji funkcjonalnych.

4.

KONCEPCJA PROJEKTOWA

Po zatwierdzeniu przez klienta układu funkcjonalnego przechodzimy do etapu koncepcji projektowej wnętrz. Koncepcja przedstawiana jest na wizualizacjach i widokach płaskich w skali 1:25. Planujemy nie tylko architekturę pomieszczenia, ale tworzymy też meble – oprócz tapicerowanych. Dopiero gdy stosujemy indywidualnie stworzone meble dostosowane do pomieszczenia w którym są umieszczone, projektowane wnętrze zyskuje swój jedyny i niepowtarzalny wyraz. W małych przestrzeniach wykonane na wymiar meble niezwykle wpływają też na funkcjonalność mieszkania.

5.

PROJEKT TECHNICZNY

Po ukończeniu koncepcji architekt wnętrz przechodzi do projektu technicznego. Rozrysowujemy precyzyjnie wszystkie elementy w programie CAD. Klient otrzymuje pełną dokumentację techniczną, na którą składa się projekt zmian budowlanych, dyspozycja zmian i dodanych elementów w układzie elektryki, wod.-kan. i jeśli trzeba c.o. Dokumentacja wydawana jest w formie książki A4 z rysunkami w skali 1:25 i wizualizacjami lub przesyłana mailem w plikach pdf.