MIKOŁAJSKAstudio Krystyna Mikołajska

Jak powstaje projekt

1.

Badanie potrzeb

Ponieważ przede wszystkim pragniemy, by dana realizacja była w pełni zgodna z oczekiwaniami Klienta, każdorazowo rozpoczynamy pracę od szczegółowych konsultacji. Podczas takich rozmów nasi architekci dowiadują się o Państwa ulubionych materiałach, kolorach, stylach i prowadzonym trybie życia. Wierzymy, że pełne zrozumienie wizji Klienta zaowocuje uzyskaniem najlepszych efektów aranżacyjnych. Chcemy, by nasi Klienci oddawali w nasze ręce swój pomysł i wizję, które potem my wprowadzamy w życie. Dotyczy to nie tylko kwestii estetycznych, ale również funkcjonalnych – projektant wnętrz tak tworzy daną aranżację, by jak najpełniej służyła swojemu użytkownikowi. Podczas konsultacji przedstawia również szereg przykładowych realizacji, które ułatwiają wyobrażenie sobie danego pomieszczenia.

2.

Inwentaryzacja

Następnie przychodzi czas na wizję lokalną, która umożliwia zdobycie pełnego oglądu pomieszczeń, którymi zajmuje się następnie nasz architekt wnętrz.

3.

Układ funkcjonalny

Na tym etapie przedstawiamy Państwu wypracowaną przez nas wspólnie, mnie i architekta wnętrz przydzielonego do danego projektu, propozycję układu pomieszczeń. To idealny moment na wprowadzenie różnego typu zmian do stworzonego planu, ponieważ wciąż mamy możliwość modyfikowania układu ścian działowych. Na tym etapie pokazujemy Państwu jak prezentuje się funkcjonalna aranżacja wnętrz.

4.

Koncepcja projektowa

To czas na koncepcję projektową, którą przedstawiamy w formie wizualizacji i widoków płaskich w skali 1:25. Poza samą aranżacją tworzymy również meble (z wyjątkiem tapicerowanych). Jest to absolutnie niezbędne, aby projektowanie zaowocowało najlepszymi efektami.

5.

Projekt techniczny

Po koncepcji przychodzi czas na sporządzenie przez architekta projektu technicznego, w czym pomaga nam program CAD. Podczas prac nad tym etapem oddajemy w ręce Klienta takie dokumenty, jak plan zmian budowlanych, dodatkowych elementów w układach elektryki i wod-kan czy c.o. w formie książki, zawierającej najważniejsze rysunki w skali 1:25 i wizualizacje. Istnieje również możliwość przesłania jej poprzez wiadomość e-mail w pliku pdf.